طراحی قالب وردپرس

آموزش ایجاد صفحه سوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast

آموزش ایجاد سوالات متداول

سوالات متداول و یا FAQ مخفف frequently asked questions میباشد یعنی سوالاتی که بیشتر پرسیده میشوند . در این صفحه برای رفع ابهام کاربر در هنگام سفارش سرویس ، برنامه و یا هر چیز دیگری سوالاتی که ممکن است بین کاربران شایع باشد قرار داده شده و پاسخ داده میشود . در اسکیما نیز ساختاری مخصوص صفحه سوالات متداول افزوده شده است که در این خصوص با استفاده از افزونه گوتنبرگ و yoast میتوانید این کار را انجام دهید . مطلب امروز ما درباره آموزش ایجاد صفحه سوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast میباشد .

آموزش ایجاد صفحه سوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast

 

خب ما در ابتدا درمورد سوالات متدوال برای شما توضیحاتی را دادیم . برای شروع کار شما نیازمند پاسخ به یک پرسش هستید . اینکه آیا واقعا شما نیازمند داشتن یک صفحه سوالات متداول هستید یا خیر ؟ پاسخ به این سوال به صورت کاملا شخصی مربوط به شما و کسب و کارتان است و ما نمیتوانیم درباره آن نظری بدهیم . بعضی از کاربران تنبل هستند و ترجیح میدهند به جای مطالعه صفحه سوالات متداول به صورت تلفنی تماس بگیرند و پرسش های خود را حتی اگر در صفحه سوالات متداول باشد بپرسند . این را میگوییم ولی دلیل بر این نیست که نباید در سایت خود صفحه سوالات متداول داشته باشید . بسیاری از سایت های معتبر و موفق قسمت سوالات و یا پرسش های متداول را در سایت خود قرار داده اند.

 

حال میرسیم سراغ این مطلب که چگونه صفحه سوالات متداول را با خواستار مناسب ایجاد کنیم . اگر میخواهید این صفحه را برای سایت خود داشته باشید باید آن را اصولی ایجاد کنید . صفحه اصولی و بر اساس ساختار معین اسکیما به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید سوالات مطرح شده را در گوگل را با ساختار مناسب خود جواب دهید . برای انجام این کار باید در وردپرس خود ویرایشگرتان را به گوتنبرگ تغییر داده باشید . عنوان مناسبی برای خود ایجاد کنید و سپس در بلاک ساختار داده گزینه FAQ را انتخاب کنید . این گزینه در تصویر زیر مشخص شده است :

 

آموزش ایجاد صفحه سئوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast

آموزش ایجاد صفحه سوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast

 

پس از انتخاب ساختار مورد نظر ، باید سوالات و پاسخ های خود را وارد کنید . توجه کنید که با تغییر سوالات و یا پاسخ به صورت زنده و مستقیم سوالات شما نیز در بلاک های FAQ تغییر خواهد کرد .

آموزش ایجاد صفحه سئوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast

آموزش ایجاد صفحه سوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast

 

توجه کنید که قسمت های خالی رو به صورت کامل ، منظم و دقیق پر کنید . علاوه بر متن شما امکان تصاویر برای پاسخ ها نیز دارید . پس از این که محتوای خود را آماده کردید میتوانید آن را از طریق ابزار Structured Data Testing بررسی کنید . در نهایت نتیجه تست و بررسی شما مشابه تصویر زیر خواهد شد .

 

نتیجه بررسی در اسکیما

 

حال بگذارید گزینه هایی در این صفحه را با هم مروری کنیم :

– Contex به معنی سایت اسکیما یعنی Schema.org میباشد .

– برگه سوالات متداول دارای یک graph داخلی میباشد .

– type نوع محتوا است Question نام دارد .

– name عنوان سئوال میباشد .

– answercount تعداد پاسخ های قرار داده شده برای سوال میباشد . در سایت ما و کلا صفحات سوالات متداول جواب یک عدد است . این مورد بیشتر برای سایتهایی مانند stackoverflow یا سایت های مشابه دارای چندین پاسخ به یک سوال کاربرد دارد .

– acceptedanswer جوابی است که بعنوان جواب سوال در نتایج جستجو خواهد آمد . برای پاسخ ها type از نوع answer میباشد . در نهایت text نیز متن پاسخ به سوال میباشد .

در نهایت اگر بخواهیم کد بالا را به کد های سیستمی ترجمه کنیم به صورت زیر خواهد شد :

script type=”application/ld+json”
{
“@context”: “http://schema.org”,
“@graph”: [{
“@type”: “FAQPage”,
“name”: “An FAQ: How to use Yoast structured data content blocks”
},
{
“@type”: “Question”,
“name”: “What is SEO?”,
“answerCount”: 1,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “SEO is the acronym for Search Engine Optimization. It’s the practice of optimizing websites to make them reach a high position in Google’s – or another search engine’s – search results. SEO focuses on rankings in the organic (non-paid) search results.”
}
},
{
“@type”: “Question”,
“name”: “What is crawlability?”,
“answerCount”: 1,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “Crawlability has to do with the possibilities Google has to crawl your website. Crawlers can be blocked from your site. There are a few ways to block a crawler from your website. If your website or a page on your website is blocked, you’re saying to Google’s crawler: ‘do not come here’. Your site or the respective page won’t turn up in the search results in most of these cases.”
}
}
]
}
/script

به راحتی و بدون نیاز به کد نویسی و با استفاده از افزونه yoast و ویرایشگر جدید گوتنبرگ شما میتوانید صفحه سوالات متداول را به اصولی ترین شکل پیاده سازی کنید . امیدوارم از این مطلب استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس