طراحی قالب وردپرس

ارسال ایمیل خوش آمد گویی به کاربران جدید سایت

ارسال ایمیل خوش آمد گویی به کاربران جدید سایت

هر کاربر جدیدی که در سایت ثبت نام میکند بلافاصله یک ایمیل دریافت می کند که در آن نام کاربری و رمز عبور برای کاربر نوشته شده است. شما هم می توانید برای اطلاع کاربران از عضویتشان در سایت، یک ایمیل برای آنها بفرستید. در این مقاله آموزش ارسال این پیام را به شما خواهیم داد.

چرا باید به کاربران این پیام را ارسال کنیم؟

وقتی کاربری که به تازگی عضو سایت شما شده است ممکن است اطلاعات زیادی از سایت شما نداشته باشد؛ پس شما می توانید با ارسال این ایمیل ویژگی های سایت خود را به آنها معرفی کنید. در این پیام می توانید به بخش های مختلف سایت، محصولات برجسته، تخفیفات و … اشاره کنید.

نحوه ارسال ایمیل خوش آمدید به کاربران جدید

برای انجام اینکار ابتدا باید افزونه SB Welcome Email Editor را نصب و فعالسازی کنید. بعد از فعالسازی به مسیر تنظیمات » SB Welcome Email برای ایجاد ایمیل سفارشی بروید. در این صفحه می توانید ایمیل  ثبت نام کاربر را مطابق سلیقه خود ویرایش کنید. همچنین می توانید مدیران دریافت کننده ایمیل را برای کاربرانی که به تازگی در سایت ثبت نام و یا کاربرانی که رمز عبور خود را فراموش کرده اند را ویرایش کنید. به بخش تنظیمات بروید؛ در اینجا بخشی را مشاهده می کنید که می توانید موضوع ایمیل را تغییر و ایمیل های ارسالی به کاربران را در کادر زیر سفارشی کنید.

تعدادی برچسب در قالب ایمیل وجود دارند که می توانید از آنها در ایمیل های سفارشی خود استفاده کنید؛ برخی از این برچسب ها عبارت اند از:

[site_url], [login_url], [user_email], [user_login], [plaintext_password], [blog_name], [admin_email], [user_id], [custom_fields], [first_name], [last_name], [date], [time]e

بعد از ایجاد ایمیل باید تنظیمات را ذخیره کنید؛ سپس به پایین صفحه رفته و دکمه تست ایمیل را کلیک کنید. با این کلیک یک ایمیل آزمایشی به ایمیل حساب کاربری سایت ورودپرس شما ارسال خواهد شد.

برطرف کردن معایب ایمیل خوش آمدید

دو صورتیکه ایمیل آزمایشی را دریافت نکردید، مطمئن شوید که پیام های دیگری مثل نظر جدید و … دریافت می کنید یا خیر. اغلب این اتفاق به این دلیل است که ممکن است سرور شما برای دریافت ایمیل راه اندازی نشده باشد. برای حل این مشکل مقاله ما با عنوان حل مشکل ارسال ایمیل وردپرس را مطالعه نمایید. البته این کار با روش دیگری هم امکان پذیر هست: افزونه یوزر پرو

موفق باشید

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

پروانه جعفری
لیسانس حسابداری کامپیوتر و دارای مدرک مترجم زبان انگلیسی، عضو تیم ترجمه و تحریریه میهن وردپرس

  • instagram
  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس