طراحی قالب وردپرس

افزایش سرعت لود سایت وردپرس توسط htaccess.

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

یکی از راه هایی که میتوان با استفاده از ان به افزایش سرعت لود سایت وردپرس رسید، این است که فایلهای موجود در سایت با انواع فرمتهای تصویری، صوتی، ویدئویی و… را برای مدتی در مرورگر کاربر در حالت کش ذخیره کنیم تا هنگام مراجعه بعدی در سایت به وسیله کش برای وی نماش داده شوند.

در این آموزش قصد دارم تا به معرفی قطعه کدی بپردازم که با قرار دادن آن در فایل htaccess. میتوانید فایلهای موجود در سایت را که با فرمتهای تصویری، متنی، برنامه و… می باشند را برای مدت دلخواهی کش کرد تا در مرورگر کاربر ذخیره شود و در صورت مراجعه بعدی فایل های مورد نظر که از قبل کش شده هستند از طریق مرورگر لود شوند.

افزایش سرعت لود سایت وردپرس توسط htaccess.

افزایش سرعت لود سایت وردپرس توسط htaccess.

افزایش سرعت لود سایت وردپرس توسط htaccess.

برای شروع کار ابتدا وارد هاست خود شده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل htaccess. سایت خود قرار دهید. دقیت داشته باشید که این فایل ممکن است در هاست برای شما مخفی باشد و نمایش داده نشود، لذا برای این منظور بر روی گزینه environment در فایل منیجر هاست کلیک کرده و گزینه uncover dark files را فعال کرده و ذخیره کنید.

# Browser Caching
IfModule mod_expires.c
ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg "access 1 year"
ExpiresByType image/jpeg "access 1 year"
ExpiresByType image/gif "access 1 year"
ExpiresByType image/png "access 1 year"
ExpiresByType text/css "access 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access 1 year"
ExpiresDefault "access 2 days"
/IfModule

همانطور که در این کدها مشاهده می‌کنید برای هر نوع فرمت فایلی زمانی تعیین شده است که میتوانید به دلخواه خود آنها را تعیین کنید تا برای مدت زمان تعیین شده در حافظه کش مرورگر کاربر ذخیره شوند و وقتی کاربر مجددا به سایت مراجعه کرد به جای لود فایلها از هاست سایت از طریق مرورگر بارگزاری شوند.

با استفاده از این روش تنها در بار اول فایلها از هاست لود میشوند و تا زمانی که کش مرورگر پاک نشده باشد از طریق مرورگر لود خواهند شد.

شاد باشید..


امتیاز شما از ۱ تا ۵
1 ستاره میدم به نوشته2 ستاره میدم به نوشته3 ستاره میدم به نوشته4 ستاره میدم به نوشته5 ستاره میدم به نوشته

Loading…

  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس