طراحی قالب وردپرس

افزودن مسیریابی به وردپرس با استفاده از گوگل مپ

افزودن مسیریابی به وردپرس با استفاده از گوگل مپ

افزودن مسیریابی به وردپرس

با افزودن نقشه تعاملی در وردپرس کاربران شما میتوانند مسیرها، سفرها و مقصدها را با کلیک کردن بر روی نشانه های نقشه پیدا کنند٬ یا با حرکت دادن ماوس روی نشانه ها آنرا کشف کنند. امروز نحوه اضافه کردن نفشه تعاملی در وردپرس را توضیح می دهیم.

روش ۱- افزودن نقشه تعاملی در وردپرس با استفاده از Google My Maps

در این روش نیازی به نصب افزونه نیست، وارد وب سایت Google My Maps شوید و روی دکمه Create a new map کلیک کنید. در این صفحه میتوانید نقشه خود را ویرایش و ایجاد کنید. مانند تصویر زیر روی base map کلیک و نقشه دلخواه خود را انتخاب کنید. سپس نقاط مورد علاقه خود، لایه و موارد بیشتر را به نقشه اضافه کنید.

ایجاد نقشه جدید

با استفاده از ابزار زیر میتوانید خطوط روی نقشه را بکشید، مسیرها را اضافه و آیتم ها را انتخاب کنید. تمام آیتم های نقشه شما در لایه ها در سمت چپ ذخیره می شوند. شما می توانید لایه ها را اضافه، ویرایش، تغییر نام و یا حتی حذف کنید. شما همچنین می توانید بر روی هر آیتم در لایه خود کلیک و توضیحات را اضافه کنید، و عنوان را تغییر و یا عکس / فیلم  تغییر و اضافه کنید.

انتخاب نقشه پایه

اشتراک گذاشتن نقشه ایجاد شدهانتخاب گزینهقرار دادن نقشه در سایتکپی کردن کد نقشه نمایش نقشه

روش۲- افزودن نقشه تعاملی در وردپرس با استفاده از افزونه

در حالی که شما می توانید نقشه های تعاملی را با استفاده از Google Maps ایجاد و اضافه کنید،  اما این نقشه همچنان برخی ویژگی ها را ندارد و تنها محدود به Google Maps است. اگر می خواهید از Open Street Maps، Bing یا سایر خدمات نقشه برداری استفاده کنید، این روش برای شما مناسب است.

در این روش در مرحله اول، افزونه Leaflet Maps Marker را نصب و فعال سازی کنید. پس از فعال سازی افزونه منو جدیدی به نام Maps Marker به پیشخوان وردپرس اضافه میشود. وارد صفحه افزونه شوید و روی دکمه Add New Layer کلیک کنید. سپس یک نام برای لایه خود نوشته و روی دکمه publish کلیک کنید.

افزودن لایه به نقشه

پس از ایجاد کردن لایه باید نشانه های مورد نظر خود را روی نقشه اضافه کنید. روی زیر منو Maps Marker /Add New Marker کلیک کنید و اولین نشانه خود را اضافه کنید.

افزودن نشانه

سپس یک عنوان برای نشانه وارد کنید و مکان مورد نظرتان را بیابید و انتخاب کنید. همچنین شما باید نشانه خود را در لایه ای که قبلا ایجاد کرده اید قرار داده و ذخیره کنید. برای اضافه کردن نشانه های دیگر به لایه خود طبق همین روش پیش بروید.

افزودن نقشه به سایت

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

فاطمه همایون فاطمه همایون وبسایت
ارشد فناوری اطلاعات،علاقه مند به طراحی وب،وردپرس،تجارت الکترونیک،عضو تیم میهن وردپرس

  • instagram
  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس