طراحی قالب وردپرس

افزودن ویدئو در وردپرس با Video Embed & Thumbnail Generator

افزودن ویدئو در وردپرس با Video Embed  Thumbnail Generator

افزودن ویدئو در وردپرس با Video Embed Thumbnail Generator

امروزه محتوا حرف اول را در کسب و کارهای اینترنتی میزند، کاربران با دیدن محتویات اصلی جذب سایت می شوند و بازدید سایت بالا می رود. محتویات شامل متن و تصاویر می باشد. قبلا گفتیم که تصاویر نیز نقش مهمی در سایت دارند و بازخورد بیشتری نسبت به متن دارند. در اصل تصاویر معنای دقیق و مفهموم مطلب را به شما می رسانند.

اما امروزه در خیلی از سایتها ویدئو هم به کار برده شده است، کاربران از تصاویر و ویدئو نسبت به متن استقبال بیشتری می کنند. همین امر باعث شد تا افزونه ای را به شما کاربران گرامی معرفی کنم تا به راحتی ویدئو های خود را به صورت تک و گالری ایجاد کنید.

معرفی و ویژگی های افزونه Video Embed Thumbnail Generator

اسم این افزونه، Video Embed Thumbnail Generator می باشد یک افزونه حرفه ای و کاربردی است. از این بعد با استفاده از این افزونه می توانید علاوه بر اشتراک گذاری ویدئو ها در آپارات و … آنها را در سایت نیز برای کاربران به اشتراک بگذارید.

همچنین با این افزونه می توانید تصاویر شاخص برای ویدئو ها قرار دهید و کارایی آن بسیار بالا و در حد یک افزونه حرفه ای عمل می کند.

نحوه کار با افزونه Video Embed Thumbnail Generator

در ابتدا افزونه را نصب و فعال سازی کنید، پس از فعال سازی افزونه تنظیمات افزونه به نام  Video Embed Thumbnail Generator در بخش منو تنظیمات پیشخوان وردپرس گنجانده شده است.

یکسری تنظیمات خاص و متفاوتی دارد که در حین لزوم می توانید آنها را بررسی و تغییر دهید. به چند روش می توانید ویدئو در سایت به نمایش بگذارید.

در گام اول یک نوشته ایجاد کنید و روی پرونده چند رسانه ای کلیک کنید، سپس ویدئو موردنظرتون را گزینش کنید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در سمت چپ پنجره یکسری تنظیمات است که با ما همراه باشید تا تک تک گزینه ها را بررسی کنیم.

در اینجا یک تصویر بند انگشتی (تصویر شاخص) می توانید برای ویدئو انتخاب کنید یا بخشی از ویدئو را با کلیک بر روی دکمه choose from video انتخاب و به عنوان تصویر شاخص نمایش دهید و آن تصویر انتخاب شده را برای تصویر شاخص تمامی ویدئو ها می توانید به صورت پیش فرض ذخیره و استفاده کنید.

در بخش Video Embed Dimensions ابعاد ویدئو را مشخص کنید و همچنین می توانید ویدئوهای با فرمتهای دیگر نظیر  OGV، WEBM، H.264 را در وردپرس مشاهده کنید تنها روی دکمه choose from library کلیک و ویدئو را انتخاب کنید.

سپس پس از اتمام کار روی گذاشتن در نوشته کلیک کنید و یک شورتکد دریافت می کنید و در آخر روی انتشار کلیک و نوشته را در سایت منتشر کنید. به همین راحتی ویدئو را در سایت به اشتراک گذاشتید.

اما این اولین روش بود، روش دومم خیلی ساده است در نوشته روی افزودن پرونده چند رسانه ای کلیک کنید ویدئو را بارگذاری کنید و از بخش نشانی، لینک آدرس ویدئو را کپی کنید و در سمت راست پنچره روی گزینه Embed Video from URL کلیک کنید و لینک را در بخش Video URL کپی و جایگذاری کنید.

به علاوه در اینجا هم می توانید یک عنوان برای ویدئو درج کنید و تصویر شاخص و فرمت های موجود را انتخاب و حتی زیرنویس فیلم را در پایین پنجره در بخش Subtitles Captions جای دهید در آخر روی insert into post کلیک کنید.

سپس با شورتکد زیر رو به رو می شوید.

اکنون نوشته را منتشر کنید و فیلم را در سایت مشاهده کنید.

یکی دیگر از کارایی افزونه ایجاد گالری ویدئو در سایت می باشد. پس از بارگذاری تصویر در سمت چپ پنجره در پایین می توانید

در بخش insert، video gallery را انتخاب کنید و ویدئو های انتخاب شده را به صورت گالری ببینید.

 همچنین ویدئو ها را به صورت حالت پیش فرض وردپرس می توانید ببینید. نتیجه را در زیر مشاهده کنید.

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

فاطمه همایون instagram

  • فیسبوک
  • گوگل پلاس
  •   
    اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
    سفارش طراحی قالب وردپرس