طراحی قالب وردپرس

افزونه صفحه بندی وردپرس با WP PageNavi

افزونه صفحه بندی وردپرس با WP PageNavi

می خواهیم با استفاده از افزونه صفحه بندی وردپرس ٬ شماره صفحات را به لیست مطالب وردپرس اضافه کنیم.

ابتدا نیاز دارید افزونه ی WP-PageNavi را نصب و فعال کنید. آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید. پس از فعال سازی برای پیکربندی تنظیمات افزونه به بخش تنظیماتPageNavi بروید.

در صفحه تنظیمات افزونه میتوانید تنظیمات متن پیش فرض و صفحه بندی عددی را با چیزی که میخواهید جایگزین کنید. با این حال تنظیمات پیش فرض برای اکثر وب سایتها کار میکند. در گام بعدی نیاز دارید کد افزونه را به قالب وردپرس اضافه کنید. به فولدر قالب رفته و خطی برای قدیمی ترین و جدیدترین صفحه بندی در فایل صفحه آرشیو پیدا کنید. برچسب زیر را برای قرار دادن لینک پست قبلی و لینک پست بعدی اضافه کنید:

پس از افزودن قطعه کد بالا صفحه مانند زیر نمایش داده میشود.

اگر میخواهید رنگ و سبک این صفحه را تغییر دهید به بخش تنظیماتPageNavi بروید. گزینه Use pagenavi-css.css را لغو انتخاب کرده و ذخیره کنید. اکنون به افزونه هاویرایشگر بروید و از بخش انتخاب افزونه منوی پایین را ویرایش کنید. WP-PageNavi را انتخاب کرده و روی Select کلیک کنید. ویرایشگر فایل افزونه را در نوار کناری سمت راست بارگذاری میکند. برای باز شدن آن در ویرایشگر روی pagenavi-css.css کلیک کنید و محتوای فایل را کپی کنید.

سپس به بخش نمایشویرایشگر رفته و محتوای pagenavi-css.css را در قالب فایل style.css کپی کنید. اکنون میتوانید رنگ الگو را تغییر دهید و سبک دهید. دلیل کپی کردن محتوای افزونه css به سبک قالب جلوگیری از از دست دادن تغییرات سبک که باید افزونه را آپدیت کنید میباشد. در اینجا نسخه ای اصلاح شده از صفحه بندی عددی است در صورت تمایل از آن استفاده کرده و در قالب آنرا تغییر دهید.

نمایش مانند زیر:

مانند همیشه باید با css آزمایش کنید. هدف مطابقت صفحه بندی عددی با رنگ وب سایت است بصورتیکه بخوبی به نظر برسد.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

  •   
    اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
    سفارش طراحی قالب وردپرس