طراحی قالب وردپرس

ایجاد پشتیبان و بازگردانی فایل های وردپرس با UpdraftPlus

ایجاد پشتیبان و بازگردانی فایل های وردپرس با UpdraftPlus

ایجاد پشتیبان و بازگردانی فایل های وردپرس

هنگامی‌که با وردپرس سایت خود را راه‌اندازی می‌کنید پس ۱۰۰% نیاز است یک فایل بکاپ از سایت وردپرسی خود ایجاد کنید. به این دلیل که هکرها تلاش می‌کنند رمز را یافته، حمله کنند و یکسری فایل‌های مخرب را وارد سایت شما کنند.

نگران نباشید با افزونه که امروز معرفی میکنم به راحتی و حیلی آسان این عمل را اجرا کنید.  نام افزونه، UpdraftPlus است، یک افرونه قدرتمند از سایر افزونه های پشتیبان گیری می باشد. با چند گزینه ساده میتوانید از تمام اطلاعات و دیتابیس سایت خود بکاپ تهیه کرده و حتی آن را به وب سایت دیگری توسط ftp و ابزارهای دیگری که این افزونه پشتیبانی میکند انتقال دهید.

نحوه کار با افزونه UpdraftPlus

همانند همیشه افزونه را نصب  فعال کنید، سپس گزینه جدیدی به نام پشتیبان گیری UpdraftPlus به منو تنظیمات در پیشخوان وردپرس اضافه می شود.

صفحه افزونه

پس از وارد شدن به صفحه افزونه، در تب اول سه دکمه آبی رنگ مشاهده می کنید. در اولین گام روی دکمه تهیه نشخه پشتیبان کلیک و تیک گزینه های بکاپ از (دیتابیس و تمامی فایل های وردپرس) را بزنید. چند لحظه صبر کنید تا بکاپ سایت وردپرسی شما تهیه شود.

تهیه پشتیبان از وردپرس

سپس میتوانید برای بازگردانی نسخه پشتیبان روی دکمه بازنشانی کلیک کنید و بخش های مورد نظرتان را انتخاب و بازگردانید. و با کلیک بر روی دکمه تکثیر / مهاجرت کردن میتوانید بکاپ تهیه شده را به سایت دیگر انتقال دهید. به همین راحتی 😀

حتی می توانید در بخش پشتیبان های موجود، فایل بکاپ را مشاهده و آن را حذف و یا بازنشانی کنید.

بازگردانی بکاپ وردپرس

در این قسمت نیز چند گزینه وجود دارد که در زیر بررسی میکنیم:

آپلود فایل‌های پشتیبان: فایل‌های را به‌صورت دستی از کامپیوتر خود آپلود نمایید.

جستجوی مجدد فولدر جهت ایجاد بکاپ: اسکن مجدد پشتیبان هایی که به صورت دستی بارگذاری شده اند. 

اسکن دوباره فضا: در صورتی که بکاپی بر روی فضاهای آنلاین داشته باشید نمایش داده می‌شود.

سپس در تب تنظیمات، میتوان برای گرفتن بکاپ(فایل ها، دیتابیس) زمانبندی مشخصی تعیین کرد و حتی میتوان به صورت دستی بکاپ تهیه کرد.

تب تنظیمات افزونه

در زیر نیز میتوان بکاپ ایجاد شده را علاوه بر اینکه به هاست خود انتقال دهید به هاست یا سایت و فضای آنلاین دیگری انتقال دهید. (بهتر است تنها به هاست خود انتقال ندهید، چون ممکن است اطلاعات سرور شما از بین رود) تنظیمات دیگری نیز وجود دارد، مانند:

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

فاطمه همایون فاطمه همایون وبسایت
ارشد فناوری اطلاعات،علاقه مند به طراحی وب،وردپرس،تجارت الکترونیک،عضو تیم میهن وردپرس

  • instagram
  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس