طراحی قالب وردپرس

بررسی – میزان محبوبیت بوت استرپ در سال ۲۰۱۸

محبوبیت بوت استرپ

امروز سعی داریم میزان محبوبیت بوت استرپ در سال ۲۰۱۸ را بررسی کنیم . همگی کسانی که در زمینه سایت و طراحی فعالیت میکنند نام بوت استرپ به گوششان خورده است . بوت استرپ را میتوان ابزاری کد باز نامید که امکان توسعه فایل های HTML , Css و جاوا اسکریپت را به راحتی به برنامه نویسان میدهد . در اواسط سال ۲۰۱۳ بود که بوت استرپ جان گرفت و پس از آن کم کم رشد کرد تا کنون که بخش عمده ای از وبسایت ها بر اساس این ابزار تولید میشود . پیشنهاد میکنم برای بررسی کاملتر تا انتهای مطلب با ما همراه باشید .

بررسی – میزان محبوبیت بوت استرپ در سال ۲۰۱۸

اکنون نسخه ۴.۱ بوت استرپ عرضه شده است . میتوان اکنون بوت استرپ را به عنوان محبوب ترین کتابخانه Html,Css و جاوا اسکریپت در دنیا نامید . با این که آمار دقیق و رسمی در میزان استفاده وبسایت ها از بوت استرپ نمیباشد اما ما طی تحقیقاتی که داشته ایم در سه دوره میزان مصرف به صورت زیر بوده است :

  • در سال ۲۰۱۳ بوت استرپ در ۱.۶ % میلیون ها سایت فعال و قوی استفاده میشد.
  • این آمار در سال ۲۰۱۵ به ۱۵.۷% رسید .
  • امسال یعنی سال ۲۰۱۸ این آمار به ۱۸% رسیده است .

 

اگر آمار و نمودار ها را بررسی کنیم میتوانیم تعداد سایت های آماده شده با این کتابخانه رو مشاهده کنید .

 

بررسی - میزان محبوبیت بوت استرپ در سال 2018

بررسی – میزان محبوبیت بوت استرپ در سال ۲۰۱۸

 

اگر این نمودار را مشاهده کنیم همه چیز از میزان استفاده بوت استرپ در بین سایت های داخلی و خارجی مشخص میشود . آمار بررسی نمونه ها از سایت  Wappalyzer نشان میدهد که ۵۲% سایت ها از بوت استرپ استفاده میکنند .

 

 

البته در اصل میتوان گفت که این استفاده باید تنها فریم ورک خود بوت استرپ باشد زیرا کاربرانی هستند که به فرض از لاراول استفاده میکنند اما فرانت اند آنها با قالب بوت استرپ آماده شده است . باز از طریق دیگری نیز میتوان محبوبیت بوت استرپ را متوجه شد . اینکه به ریپوزیتوری این فریم ورک در گیت هاب مراجعه کنیم .

بررسی - میزان محبوبیت بوت استرپ در سال 2018

بررسی – میزان محبوبیت بوت استرپ در سال ۲۰۱۸

 

حدود ۱۲۷ هزار استفاده از این فریم ورک تنها از طریق گیت هاب برای ارتقا و رشد سایت های متفرقه و یا با پایه بوت استرپ میزان کمی نیست . ریسپانسیو بودن این فریم ورک بسیار کمک شایانی به طراحان سایت میکند . این فریم ورک در سیستم های مدیریت محتوای خبری ، پورتالی و فروشگاهی استفاده فراوان دارد . مثلا بوت استرپ در نسخه ۳ جوملا در هسته پیاده سازی شد و در جوملا ۴ به صورت کامل مورد استفاده قرار گرفته است . همچنین امروزه قالب های متعددی با بوت استرپ برای استفاده کاربران وجود دارد .

 

محبوبیت بوت استرپ در وردپرس

فکر کنید محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا با محبوب ترین کتابخانه Html,css,js ترکیب شود ! ما به آمار wordpress.org در زمینه موجودی قالب های بوت استرپ اشاره میکنیم :

  • در ژانویه ۲۰۱۳ : ۴ قالب
  • میانه سال ۲۰۱۳ : ۳۰ قالب
  • سال ۲۰۱۶ : ۲۵۰ قالب
  • سال ۲۰۱۸ : ۴۲۰ قالب

 

البته این تنها میزان از سایت وردپرس میباشد و مسلما قالب های بوت استرپ دیگری وجود دارد که در فروشگاه های آنلاین ، سایت تم فارست ، طراحی شده شخصی استفاده میشود اما ملاک ما در این مورد سایت اصلی وردپرس صرفا جهت مشاهده تفاوت های آماری بوده است . مثلا میتوانید در تم فارست سال ۲۰۱۶ آمار قالب های بوت استرپ وردپرس را تعداد ۲۵۰۰قالب بدانید .بوت استرپ در تمامی سیستم های مدیریت محتوا از جمله وردپرس ، جوملا ، دروپال ، مجنتو و … در حال پیشرفت و عمومی شدن میباشد . شما نیز میتوانید از قالب های بوت استرپ در سایت خود استفاده کنید . امیدواریم که از این مطلب استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس