طراحی قالب وردپرس

بهبود صفحه خطای ۴۰۴ در وردپرس

   404

بهبود خطای ۴۰۴ در وردپرس

صفحه خطای ۴۰۴ وردپرس زمانی نمایش داده می شود که کاربر به صفحه ای وارد شود که آن صفحه در سایت شما وجود ندارد.

خطای ۴۰۴ وردپرس چیست؟

صفحه خطای ۴۰۴ اغلب در فایل قالب سایت شما با نام ‌۴۰۴٫php ذخیره می شود و به شکل زیر نمایش داده می شود:

 404

اگر این فایل در قالب شما وجود نداشته باشد٬ صفحه ۴۰۴ مانند زیر نمایش داده میشود:

 404

هیچکدام از صفحات خطای ۴۰۴ بالا مفید نیستند. زمانیکه کاربر با خطای ۴۰۴ مواجه شود نا امید میشود. زیرا چیزی که میخواهند را نمیتوانند پیدا کنند. شما باید به کاربر کمک کنید تا صفحه درست را پیدا کند. میتوانید با انتقال خطا به این مساله کمک کنید و مسیر مخصوص عمل را دریافت کنید. این کار را میتوان با نشان دادن آن به دیگر بخش های سایت که میتوانند ببینند و دادن یک راه تماس با خودتان به آنها انجام دهید.

ایجاد یک صفحه سفارشی ۴۰۴ در وردپرس

اولین کار شروع ایجاد قالب صفحه ۴۰۴ است. این کار با ویرایش فایل ۴۰۴٫php در قالب وردپرس انجام میپذیرد. برای اینکه صفحه ۴۰۴ را مفید سازید ما نحوه ی افزودن عناصر مفید شامل پست های محبوب،پست نظر،پست اخیر،آرشیو تاریخ و لیست دسته بندی را نشان میدهیم.

نمایش محبوب ترین پست در صفحه ۴۰۴

ما از یکی از بهترین افزونه های پست وردپرس برای نمایش پست های محبوب در صفحه ۴۰۴ استفاده میکنیم. اولین کاری که باید انجام دهید نصب و راه اندازی افزونه  WordPress Popular Posts در سایتتان است. پس از فعال سازی نیاز دارید قالب زیر را به فایل ۴۰۴٫php جاییکه میخواهید پست نمایش داده شود اضافه کنید:

نمایش نظرات پست در صفحه ۴۰۴

بخش نظرات پست متکی به افزونه پست که در مرحله قبل فعال سازی کردیم میباشد. کد زیر را در جاییکه میخواهید نظرات پست را نمایش دهید قرار دهید:

نمایش پست اخیر در صفحه ۴۰۴

چندین راه برای نمایش پست اخیر در وردپرس وجود دارد. ساده ترین راه افزودن کد زیر به قالب ۴۰۴ خود است:

نمایش پست تصادفی در صفحه ۴۰۴

اگر میخواهید لیستی از پست های تصادفی را در وردپرس نمایش دهید کد زیر را به قالب ۴۰۴ خود اضافه کنید:

افزودن آرشیو ماهانه با آرشیو فشرده

اگر به صفحه ۴۰۴ مبتدیان وردپرس نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که ما لیستی از آرشیو ماهانه را با استفاده از افزونه Compact Archives نمایش میدهیم. توجه داشته باشید که ما این افزونه را تصویب کرده و در حال حاضر از آن استفاده میکنیم. افزونه را نصب و فعال سازی کنید و پس از آن کد زیر را به فایل ۴۰۴٫php اضافه کنید:

با این کار آرشیو ماهانه خود را مانند زیر خواهید دید:

نمونه قالب ۴۰۴ برای وردپرس

در اینجا فایل ۴۰۴٫php بر اساس قالب ۴۰۴ پیش فرض وردپرس بیست سیزده موجود است:

در بیست سیزده قالب ۴۰۴ با قالب پیش فرض مقایسه میشود. متوجه خواهید شد که درست بعد از فرم جستجو ما کد سفارشی را برای نمایش نظرات و پست اخیر اضافه میکنیم. پس از آن CSS را برای تقسیم در ستون اضافه میکنیم:

نتیجه نهایی مانند زیر نمایش داده میشود:

 404

 

 

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

 instagram

  •   
    اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
    سفارش طراحی قالب وردپرس