طراحی قالب وردپرس

تغییرات نسخه ۷.۲ PHP – مزایا و معایب

چند روز پیش درباره نسخه ۷ پی اچ پی و تغییرات آن نسبت به نسخه ۵.۶ صحبت کردیم . امروز میخواهیم در مورد تغییرات نسخه ۷.۲ PHP صحبت کنیم . نسخه ۷.۲ نسبت به نسخه های قبل تر از لحاظ عملکردی تغییراتی داشته . بعضی پارامترهای ورودی آن تغییر کرده و همچنین تعریف کردن کلاس های مختلف در آن متفاوت شده است . ما با استفاده از اطلاعاتی که سایت مرجع در اختیارمان قرار داده این تغییرات را برای شما لیست و آماده کرده ایم .

تغییرات نسخه 7.2 PHP - مزایا و معایب

تغییرات نسخه ۷.۲ PHP – مزایا و معایب

تغییرات نسخه 7.2 PHP - مزایا و معایب

  • گسترش انواع پارامتر

پی اچ پی در نسخه های قبلی اجازه نمیداد که انواع پارامتر ها بین کلاس پدر و فرزندان خود تغییر کند . اما در نسخه ۷.۲ این کار امکان پذیر شده است . یک نمونه کد در این رابطه برای شما عزیزان قرار داده شده که میتوانید عملکرد آن را مشاهده کنید .

  • گسترش انواع پارامترهای کلاس Abstract

در نسخه ۷۱ یا نسخه های قبل تر پی اچ پی ما نمیتونستیم نوع پارامتر های کلاس abstract پدر را در کلاس فرزند تغییر دهیم .

 

  • کاما زدن در لیست سینتکس

نمونه در زیر آورده شده است :

  • اکستنشن جدید Sodium 

یک اکستنشن جدید که به همراه کتابخانه هسته ارائه شده به نام کتابخانه libsodium است . کار عمده این کتابخانه برای رمز نگاری ، رمز گشایی و هش کردن پسورد میباشد .

  • پسورد هش Argon2 

نسخه ۷.۲ پی اچ پی از الگوریتم هش کننده Argon2 پشتیبانی میکند . الگوریتمی که برنده بهترین الگوریتم رمز نگاری میباشد .

  • عملکرد و سرعت

پی اچ پی ۷.۲ نسبت به ۵.۲ میتوان گفت که ۴۰۰ بار سریعتر است . از لحاظ تراکنش های بر ثانیه نیز میتوان گفت نسخه پی اچ پی ۷.۲ نسبت به نسخه ۵.۶ ، ۳ برابر سریعتر است .

خب همانطور که دیدید تغییرات نسخه ۷.۲ PHP کارهای بهتری صورت گرفته بود که خود نشان دهنده بهبود ها میباشد . البته در این میان تعدادی کلاس های قدیمی دیگر در نسخه ۷.۲ دیگر جواب نمیدهد و از لحاظ ظاهری ساختار کد نویسی تغییراتی داشته است . شما میتونید کد های خودتون رو در نسخه های جدید پی اچ پی تست و بررسی کنید تا ببینید کدها تا چه حد در این نسخه جوابگو هستند .

  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس