طراحی قالب وردپرس

جلوگیری از ورود به اکانت توسط دو کاربر

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

یکی از مشکلاتی که در زمینه وبمستری و سایت‌هایی که کاربر محور هستند این است که در حالت عادی کاربران وردپرسی قادر خواهند بود تا به به اشتراک گذاری نام کاربری و کلمه عبور خود با دیگران به صورت همزمان در اکانت مورد نظر وارد شده و از سایت استفاده کنند، این مورد برای سایت‌های فروشگاهی بسیار حساس است چرا که خریداران می‌توانند با این کار غیراخلاقی یک بار خرید کرده و با دادن دسترسی به دیگران از خریدهای انجام شده سوءاستفاده گردد.

جلوگیری از ورود همزمان در اکانت وردپرس

prevent-concurrent-logins

جلوگیری از ورود به اکانت توسط دو کاربر

افزونه‌ای که قصد معرفی ان را دارم با نام Prevent Concurrent Logins در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا به امروز موفق شده است تا بیش از ۱.۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۵ را ازآن خود نماید.

این افزونه دارای تنظیمات خاصی نمی‌باشد، پس از نصب و فعال‌سازی منویی به نام stream user sessions در پیشخوان وردپرسی شما افزوده خواهد شد که مشابه تصویر زیر می‌توانید لیستی از کاربران را به همراه تاریخ ورود، آی‌پی و … را مشاهده کنید.

concurrent-user-sessions-wp

جلوگیری از ورود به اکانت توسط دو کاربر

کارکرد این افزونه بدین صورت است که اگر به صورت همزمان دو کاربر در دو سیستم جدا بخواهند وارد یک اکانت شوند، این افزونه بررسی می‌کند و کاربری که از قبل وارد شده بود را خارج خواهد کرد و هر چقدر کاربر بر روی لینکهای مشخص کلیک کند و حتی در پنجره جدیدی وارد شود قادر به مشاهده حساب کاربری نخواهد بود.

شما می‌توانید به راحتی برای حفظ اطمینان از کارکرد این افزونه آن را نصب کرده و پس از فعال‌سازی همزمان با دو دستگاه جدا از هم مانند کامپیوتر و موبایل وارد یک حساب کاربری شوید تا نحوه کار افزونه را مشاهده کنید.

در مقالات پیشین نیز به معرفی افزونه‌ای برای بستن دسترسی کاربر به اکانت بدون حذف آن پرداختیم که می‌توانید آن را نیز مشاهده نمایید.

شاد و پیروز باشید 🙂


امتیاز شما از ۱ تا ۵
1 ستاره میدم به نوشته2 ستاره میدم به نوشته3 ستاره میدم به نوشته4 ستاره میدم به نوشته5 ستاره میدم به نوشته

Loading…

  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس