طراحی قالب وردپرس

حذف و نصب مجدد وردپرس بدون از دست رفتن اطلاعات

نصب مجدد وردپرس بدون از دست رفتن اطلاعات

در اینجا برای شما دوستان گرامی  نحوه حذف و نصب مجدد وردپرس در صورتی که اطلاعات شما و SEO از بین نرود را شرح خواهیم داد.

چه زمانی شما نیاز دارید مجددا وردپرس نصب کنید

به هیچ وجه نباید این مورد اولین گزینه شما باشد،اکثر خطاهای وردپرس شبیه به هم و به راحتی قابل حل می باشد و نیازی به نصب مجدد وردپرس نیست.در بخش راهنمای عیب یابی وردپرس می توانید علت خطا و راه حل آن را پیدا کنید.در این حالت اگر سایت شما هک شده باشد می توانید از بخش راهنما نحوه پاک کردن سایت هک شده را بخوانید.اگر خطای شما رفع نشد در این مرحله وردپرس حذف و جدیدترین نسخه را مجددا نصب کنید(آخرین راه حل).

مرحله۱٫ ایجاد پشتیبان گیری

در اینجا اول یک بکاپ کامل از سایت وردپرس خود بگیرید،با افزونه پشتیبان گیری وردپرس به راحتی این کار را انجام دهید سپس مطمئن شوید فایل های پشتیبان شما به خوبی در سیستم شما ذخیره شده باشد.از این پشتیبان برای نصب مجدد وردپرس نیازی نیست استفاده کنید برای مواقعی مفید خواهد بود که اشتباهی در سایتتون انجام داده اید و  می توانید سایت وردپرس خوذ را به راحتی بازگردانید.

مرحله۲٫ برون بری محتوای وردپرس شما

اولین کاری که نیاز است انجام دهید این است که محتوا سایت خود توسط ایجاد فایل برون بری وردپرس،برون بری کنید. این فایل حاوی تمام پست ها، صفحات، دسته ها، برچسب ها، و نظرات است.

بازگرداندن سایت وردپرس شما با استفاده از خروجی گرفتن قایل های برون بری باعث می شود تمام اطلاعات محتوا خود را کامل ببینید.مراحل ایجاد فایل برون بری وردپرس از گام اول براتون شرح خواهیم داد،اکنون به پنل مدیریت خود بروید و در بخش ابزارها،برون بری را انتخاب کنید و هر محتوایی را انتخاب و روی دریافت پرونده برون بری شده کلیک نمایید.

 

مرحله۳٫ دانلود پوشه wp-content

کل قالب وردپرس شما،افزونه ها،تصاویر و آپلودها در این پوشه ذخیره می شوند،این پوشه در سیستم خود دانلود کنید و برای نصب مجدد وردپرس می توانید از آن استفاده کنید.

به هاست خود متصل شوید به بخش مدیریت فایل(file manager) بروید،public html را انتخاب کنید و به پوشه wp-content بروید و کلیک راست روی پوشه،در سیستم خود download کنید.

 

اکنون شما می توانید وردپرس را حذف کنید.

مرحله۴٫ حذف وردپرس

به هاست خود متصل شوید و  محتویات پوشه public html را پاک کنید،وردپرس شما حذف شد،در اینجا نیازی نیست پایگاه داده را حذف کنید اکثر شرکت های میزبانی وب به شما اجازه می دهد هر چند پایگاه داده نام کاربری که نیاز دارید ایجاد کنید.برای ایجاد کردن پایگاه داده جدید در هاست،بر آیکون MySQL Databases کلیک کنید.

 

 

روی Create new Database کلیک کنید و نام دیتابیس جدید تعیین و بر روی دکمه create database کلیک نمایید.

 

سپس یک کاربر جدید اضافه کنید،شما نیاز دارید نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید،بر روی دکمه ایجاد کاربر کلیک کنید.

 

حال بعد از ساخت دیتابیس باید کاربر اضافه کنید،نام کاربری و دیتابیس که ایجاد کردید را وارد کنید و Add را کلیک کنید.

 

در حال حاضر دیتابیس شما آماده استفاده می باشد،اکنون می توانید وردپرس را با موفقیت حذف کنید.

مرحله۵٫ نصب وردپرس جدید

نسخه جدید وردپرس از سایت fa.wordpress.org دانلود کنید.

 

بعد از دانلود،فایل وردپرس اکسترکت کنید،در پوشه وردپرس تمام فایل های وردپرس می بینید،اکنون در وب سایت از طریق هاست پوشه وردپرس خود را آپلود کنید.

 

پس از آپلود وب سایت خود را اجرا کرده و اطلاعات دیتابیس را در آنجا وارد کنید.

 

در اینجا نام دیتابیس،نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید،اطلاعات هاست شبیه به لوکال هاست می باشد.پس از پر کردن اطلاعات بر دکمه submit کلیک کنید.پس از متصل شدن به دیتابیس،پیام موفقیت آمیز به شما نشان داده می شود در آخر روی  run the install کلیک کنید.

 

در مرحله بعد اطلاعات سایت از قبیل نام کاربری،رمز عبور،عنوان سایت را وارد کنید.برای ادامه بر روی دکمه نصب وردپرس کلیک کنید.

 

حال نصب وردپرس به اتمام رسید،اطلاعات نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید سپس وارد پنل مدیریت سایت خود می شوید.در این بخش محتوای پیش فرض را حذف کنید و سایت خود را ویرایش کنید،برگه نمونه و عبارت hello world،دیدگاه ها را حذف کنید.اکنون نحوه بازگرداندن محتوای وردپرس برای شما در ذیل شرح خواهم داد.

مرحله۶٫ بازگرداندن قالب،آپلود ها،تصاویر

در مرحله اول باید قالب،تصاویر،آپلود ها را در پوشه wp-content که قبلا دانلود کردید قرار دهید.به هاست خود متصل شوید و در این پوشه آپلود بزنید،پوشه ای که قبلا در سیستم خود دانلود کردید را انتخاب کنید مانند شکل زیر:

 

مرحله۷٫ درون ریزی محتوا

حال پست ها، صفحات، دسته ها، برچسب ها، و محتویات دیگر را وارد کنید.به قسمت پنل مدیریت خود بروید و ابزارها،درون ریزی کلیک کنید،پایین وردپرس “هم اکنون نصب کن” را کلیک کنید.

 

 

حال وردپرس نصب می شود و در آخر روی لینک اجرای درون ریزی کلیک کنید در صفحه باز شده دکمه “انتخاب فایل” را کلیک و فایل xml که در مرحله ۱ گرفتید را انتخاب کنید.

 

در ادامه روی upload file and import کلیک نمایید.در این بخش وردپرس از شما می پرسد که آیا قصد دارید نویسنده جدید ایجاد کنید و پستها را به آنها اختصاص دهید  یا می خواهید همه پستها را به حساب کاربر جاری اختصاص دهید.

 

همچنین در پایین بخش ” import Attachments ” مطمئن شوید تیک آن قسمت فعال باشد و در آخر روی گزینه submit کلیک کنید.حال محتویات فایل xml درون ریزی می شود و سایت وردپرس شما به صورت کامل نصب خواهد شد.

 

مرحله۸٫ نصب افزونه های وردپرس (یک به یک)

هنگامی که مراحل بالا به اتمام رسید شما می توانید همه افزونه ها را نصب کنید.نیاز است تک تک افزونه ها را به صورت دستی نصب و فعال کنید.امیدوارم این مطالب یرای شما سودمند واقع شده باشد.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

  •   
    اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
    سفارش طراحی قالب وردپرس