طراحی قالب وردپرس

روش های جلوگیری از کپی کردن تصاویر وردپرس

سلام عرض ادب و خسته نباشید خدمت شما همراهان محترم . امیدوارم که حالتون خوب باشد . دوستان همراه در این اموزش وردپرس با شما همراه هستیم تا این سرقت و دزدی های اینترنتی را کاهش بدیم !!!! شاید برای شما اینجا علامت سوال باشه که منظور از این دزدی های اینترنتی چی می باشد ؟ در این بخش قرار است افزونه و کدهای وردپرس را برای شما بزرگواران معرفی کنم که با استفاده از انها وب سایت خود را شخصی کنید و اجازه ندهید که کسی از تصاویر وب سایت شما استفاده نماید ، پس از شما همراهان دعوت می کنم که ادامه مطالب را دنبال نمایید .

روش های جلوگیری از کپی کردن تصاویر وردپرس

دوستان همراه احتمالا شما هم از دست دزدی های اینترنتی در امان نیستید و از این موضوع ناراضی می باشید ، زیرا ممکن است شما تصویر یا متنی را خودتان تولید و درست کرده باشید ولی وب سایت های دیگر هم از این تصویر برای وب سایت و مطالب خود استفاده کنند و انجاست که شما از این کار ناراحت می شوید و زحمات خود را بی فایده می دانید و به دنبال روشی می گردید که از سرقت تصاویر وب سایت خود جلوگیری نمایید ، به نظر شما عزیزان راه و روشی وجود دارد که نگذارید افراد دیگر از تصاویر شما در وب سایت های خود استفاده کنند ؟ بله چندین روش وجود دارد که شما به دیگران امکان کپی برداری از تصاویر وب سایت خود رو ندهید و انها نتوانند از مطالب سایت تون استفاده کنند و از این طریق به شخصی سازی وردپرس خود بپردازید .

پیش از معرفی روش های گفته شده در ابتدا درباره ی قانون سرقت تصاویر و کپی رایت در دنیا برای شما نکاتی را می گویم و سپس به 4 روش برای جلوگیری از این کار می پردازیم :
نکته ای که درباره قوانین کپی رایت وجود دارد ، جهانی می باشد و در تمامی دنیا هم قابل اجرا است . فقط آفریننده اثر به صورت خودکار صاحب حق کپی رایت کار خلاقانه ی خود می شود !!! حتی اگر این شخص در وب سایت خود به این نکته اشاره نکند و شما همواره باید این فرض را داشته باشید که کپی رایت نمودن محتوای قابل مشاهده ممنوع است که این موارد شامل : تصاویر ، متن ، فیلم ها و هم چنین محتواهایی که قایل مشاهده در وب سایت می باشند ، و تصاویر متن های وب سایت ها در بیشتر اوقات به راحتی قابل کپی کردن می باشد که انجام این کار غیر قانونی می باشد !!! زیرا فرد تلاش بسیاری برای طرح های شخصی خود انجام داده است و افراد دیگر هم به راحتی با یک کلیک از این طرح های شخصی سازی شده استفاده می کنند و متاسفانه روشی برای جلوگیری سرقت های اینترنتی به صورت کامل وجود ندارد ولی روش های متعددی وجود دارد که شما بتوانید از ان طریق سرقت های اینترنتی وب سایت خود را کاهش دهید که این روش ها به صورت زیر می باشد و شما می توانید با استفاده از این روش ها از کپی برداری تصاویر وب سایت وردپرس خود محافظت نمایید :

روش اول : غیر فعال سازی راست کلیک در وردپرس
همانطور که می دانید کاربران دیگر می توانند به راحتی و با راست کلیک کردن بر روی تصاویر وردپرس شما و با انتخاب گزینه ی save picture as قادر به دانلود آنها می باشند که این راهی ساده و اسان است و شما برای این که دیگر این قابلیت را در وب سایت خود نداشته باشید باید از افزونه های وردپرس که در این زمینه وجود دارد استفاده کنید . از این طریق راست کلیک کردن را از سایت خود حذف نمایید تا نتوانند کاربران به راحتی این تصاویر را کپی کنند و کار انها را مشکل کنید :

  • افزونه وردپرس Responsive WordPress Gallery – Envira Gallery Lite

این افزونه در حیطه ی خود یکی از بهترین افزونه های موجود می باشد . شما با استفاده از این افزونه علاوه بر این که می توانید یک گالری تصاویر زیبا در وردپرس خود بسازید ، مزایای دیگری را هم در اختیار شما دوستان قرار می دهد و مهم ترین انها حفاظت از گالری تصاویر وب سایت شما می باشد تا دیگران نتوانند از انها استفاده کنند ، حال شما برای دریافت افزونه مورد نظر به لینک زیر مراجعه کنید و ان را دانلود نمایید

دانلود افزونه وردپرس Envira Gallery Lite

حال پس از این که افزونه وردپرس را دریافت کردین در وب سایت خود نصب نمایید و فعال سازید و شما با فعال سازی ان می توانید گزینه ی Envira Gallery را در پنل خود مشاهده کنید و بر روی زیر منوی settings بروید و تب Addons را انتخاب کنید و به پایین صفحه بروید تا Protection Addon را مشاهده کنید و سپس نصب و فعال سازید . حال شما به زیر منوی Envira Gallery بروید و در اینجا برای وب سایت وردپرس خود یک گالری ایجاد نمایید و در این زمان برای روی تب Misc کلیک کنید و در انتهای صفحه گزینه ی capacitate picture insurance رو انتخاب کنید و در نهایت گالری تصویر خود را ذخیره نمایید ، این گالری تصویر رو هم می توانید در هر جایی از سایت خود قرار بدهید و از این طریق هم راست کلیک کردن در وردپرس رو غیر فعال سازید .

  • افزونه وردپرس WP Content Copy Protection

دوستان عزیز این افزونه تنظیمات ساده ای دارد و شما می توانید با استفاده از این افزونه وردپرس در وب سایت خود امکان راست کلیک کردن را در وردپرس خود غیر فعال سازید ولی این افزونه کلا امکان راست کلیک کردن را بر روی کل صفحه ی وب سایت غیر فعال می کند و شاید دوستان این افزونه نتواند با افزونه ی lightbox برای اسلایدر به درستی عمل نماید . برای دانلود این افزونه وردپرس به لینک WP Content Copy Protection مراجعه نمایید و دریافت کنید و در سایت خود نصب و فعال سازید .

روش دوم : قرار دادن علامت در تصاویر در وردپرس
دوستان عزیز شما می توانید در تصاویر وب سایت خود از علامتی و یا نشانه ای استفاده کنید و شما می توانید این کار را با سلیقه ی خود انجام دهید و از علامت های شخصی در تصاویرتون استفاده نمایید تا دیگر نتوانند از این تصاویر استفاده کنند که برای این منظور دو افزونه وردپرس برای شما معرفی می کنم که شما به دلخواه یکی از انها را انتخاب کنید و در سایت خود نصب نمایید :

  • استفاده از افزونه وردپرس Envira Gallery

در بخش قبل شما با این افزونه وردپرس و ساخت گالری تصاویر آن اشنا شدید . حال شما دوستان عزیز می توانید دوباره از افزونه Envira Gallery استفاده کنید ، envira دارای افزونه ی Watermarking می باشد ، حداقل شما برای استفاده از این افزونه به لایسنس نقره ای Envira Gallery نیاز دارید و لازمه که شما این افزونه رو نصب نمایید و فعال کنید و پس از فعال سازی تنظیمات افزونه برای شما فعال می شود و شما می توانید به Envira Gallery و سپس زیر منوی Settings بروید و تب افزونه را انتخاب نمایید و در نهایت شما به افزونه ی Watermarking بروید و افزونه وردپرس را نصب و فعال سازید.

  • استفاده از افزونه وردپرس Easy Watermark

شما می توانید از افزونه Easy Watermark استفاده کنید و بر روی تصاویر خود علامتی قرار بدهید ، این افزونه به راحتی نصب و فعال می شود و شما می توانید پس از نصب و فعال سازی ان به بخش Settings و سپس به صفحه ی Easy Watermark برای انجام تنظیمات افزونه مراجعه کنید . حال برای شروع کار لازم است که افزونه را از لینک زیر دریافت کنید .
دانلود افزونه وردپرس Easy Watermark

روش سوم : غیر فعال سازی Hotlinking تصاویر
دوستان عزیز یکی از رایج ترین روش هایی که برای استفاده از تصاویر وب سایت وردپرس بارگذاری انها از منبع اصلی می باشد ، بدین صورت که تصویر بر روی سرور سایت شما آپلود شده و بدون اطلاع و اجازه ی شما ، وب مستر دیگر از این تصاویر در وب سایت خود استفاده کند و در این صورت حجم سرور شما افزایش پیدا می کند و برای شما مضر می باشد !!! و در این بخش برای شما می گوییم که چطوری این امکان یعنی hotlinking های تصاویر در وب سایت وردپرسی خود را غیر فعال نمایید و برای انجام این کار لازمه که از قطعه کد زیر استفاده نمایید :

برای انجام این کار شما لازمه که قطعه کد زیر را در فایل .htaccess در base office سایت خودتون اضافه نمایید :


#disable hotlinking of images with banned or tradition picture option
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www.)?wpdesigner.ir/ [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www.)?google.com [NC]
RewriteRule .(jpg|jpeg|png|gif)$ – [NC,F,L]

شما باید در این قطعه کد آدرس سایت خود را قرا دهید و به راحتی می توانید با این کد قابلیت hotlinking را مسدود نمایید ولی این در صورتی است که تصاویر در نتایج جست و جوی کاربران در وب سایت به انها نشان داده می شود .

روش چهارم : قرار دادن اعلان های ممنوعیت کپی برداری در وب سایت وردپرس خود
شما می توانید در وب سایت تون اطلاعیه ای مبنی بر ممنوعیت کپی برداری قرار بدهید تا شاید از این طریق افراد را از سرقت تصاویر و مطالب وب سایت خود منصرف کنید و برای انجام این کار شما می توانید متنی در فایل فوتر قالب وردپرس خود ، به صورت متنی ساده یا HTML قرار دهید .
amp;copy; 2009-2016 wp-desinger.ir


دوستان این قطعه کد ایرادی دارد که لازم است هر سال ویرایش شود ، اما شما می توانید از روشی بهتر برای اعلان کپی رایت پویا در وب سایت خود استفاده نمایید که قطعه کد زیر را در فایل functions.php قالب وردپرس خود قرار دهید :


function wpb_copyright() {
global $wpdb;
$copyright_dates = $wpdb-gt;get_results("
SELECT
YEAR(min(post_date_gmt)) AS firstdate,
YEAR(max(post_date_gmt)) AS lastdate
FROM
$wpdb-gt;posts
WHERE
post_status = 'publish'
");
$output = '';
if($copyright_dates) {
$copyright = "amp;copy; " . $copyright_dates[0]-gt;firstdate;
if($copyright_dates[0]-gt;firstdate != $copyright_dates[0]-gt;lastdate) {
$copyright .= '-' . $copyright_dates[0]-gt;lastdate;
}
$output = $copyright;
}
return $output;
}

add_shortcode('copyright','wpb_copyright');
add_filter('widget_text', 'do_shortcode');


توجه : دوستان محترم دقت نمایید که اگر در فایل functions قالب وردپرس تون فایل هایی قرار دارد شما باید قطعه کد فوق رو قبل از اخرین تگ یعنی ? قراربدهید ولی اگر این چنین نیست یعنی فایل شما خالی می باشد بایستی قطعه کد بالا را در بین تگ های ?php و ? بگذارید . و اگر می خواهید با عملکرد این کد آشنا شوید به این صورت می باشد که این قطعه کد ، تاریخ اولین و اخرین مطلبی را که در وب این خود منتشر کرده اید را بدست می اورد و سپس برای شما یک اعلان کپی رایت به صورت پویا ایجاد می کند.

حال در ادامه برای اینکه متن کپی رایت را در نوشته های وب سایت خود اضافه نمایید باید قطعه کد کوتاه [copyright] را به نوشته یا ابزارک و یا برگه ی دلخواه خود اضافه کنید ولی اگر می خواهید متن کپی رایت در فوتر وب سایت شما نمایش داده شود ، ان را بایستی در فوتر قالب وردپرس خود اضافه کنید ، این کد به صورت زیر است :


lt;?php relate wpb_copyright(); ?gt;

خب دوستان عزیز امیدوارم با روش های گفته شده بتوانید از سرقت تصاویر وب سایت خود جلوگیری نمایید و به امید این که این کار اشتباه کمتر صورت
گیرد . از هنراهی شما عزیزان تا انتهای این آموزش طولانی وردپرس سپاسگزارم ، حتما با سری آموزش های بیگ تم همراه ما باشد . موفق و موید باشید.

 

منبع : بیگ تم مرجع آموزش های وردپرسافزونه های وردپرسهک وردپرس

  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس