طراحی قالب وردپرس

فرم جستجو ووکامرس و وردپرس با امکان انتخاب دسته بندی موضوعی

احتمالا در برخی فروشگاه های اینترنتی قابلیت انتخاب دسته بندی موضوعی فروشگاه در فرم جستجو را مشاهده کرده اید، در این حالت کاربر میتواند علاوه بر متن با استفاده از منوی کشویی دسته ای که فکر میکند محصول مورد نظر در آن وجود دارد را نیز انتخاب کند و سریعتر به کالای دلخواهش برسد. اگر از wordpress برای طراحی سایت فروشگاه تان استفاده کرده اید چنین قابلیتی را میتوان علاوه بر جستجو وردپرس در فرم سرچ افزونه فروشگاهی ووکامرس نیز ایجاد کرد برای این منظور تا انتهای آموزش افزودن فرم جستجو ووکامرس و وردپرس با امکان انتخاب دسته بندی موضوعی سایت با روناک وب همراه باشید.

فرم جستجو ووکامرس و وردپرس با امکان انتخاب دسته بندی موضوعی

کد فرم جستجو ووکامرس با انتخاب دسته موضوعی فروشگاه

پیش از این در روناک وب افزونه جستجو پیشرفته ووکامرس را معرفی کرده ایم که امکان ایجاد تفکیک قیمت و جستجو در برچسب و ویژگی های محصولات را دارا بود اکنون میخواهیم توسط کد فرم جستجو ووکامرس با امکان انتخاب دسته محصولات را ایجاد کنیم، برای اینکار کد زیر را در محل مورد نظر از قالب وردپرس قرار دهید. پیشنهاد میکنیم در سربرگ (هدر) پوسته فرم را قرار دهید.

form id="searches" method="get" action="?php bloginfo('url'); ?"fieldset
select name="product_cat" id="cat" class="postform"option value=''تمام دسته ها/option
?php $product_categories = get_terms( 'product_cat', $args );
foreach( $product_categories as $cat ) {
echo 'option value="'. $cat-slug .'"' . $cat-name . '/option';} ?
/select
input id="lsds" type="text" name="s" value="?php relate get_search_query(); ?" placeholder="?php relate esc_attr_x( 'نام محصول مورد نظر ...', 'placeholder', 'woocommerce' ); ?" maxlength="50" required="required"/
input type="hidden" name="post_type" value="product" /
input class="searchsubmit" id="searchsubmit" type="submit" value="بگرد" //fieldset/form 

کد فرم جستجو وردپرس با امکان انتخاب دسته بندی

برای افزودن دسته بندی به کد جستجو وردپرس به شکلی که بازدیدکننده بتواند از لیست کشویی دسته های خود سایت وردپرسی را انتخاب و فرایند جستجو را به دسته دلخواه محدود کند میتوانید از کد زیر در هنگام طراحی قالب وردپرس استفاده کنید. در کد زیر با استفاده از تابع wp_dropdown_categories موضوعات سایت را به فرم جستجو اضافه میکنیم.

form id="searches" method="get" action="?php bloginfo('url'); ?"
input id="lsds" class="meta searchfield" type="text" onblur="if (this.value == '') {this.value = 'جستجو';}" onfocus="if (this.value == 'جستجو') {this.value = '';}" name="s" value="جستجو"
?php wp_dropdown_categories( 'show_option_all=همه ی دسته ها' ); ?
input class="searchsubmit" type="submit" value="بگرد"/form
  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس