طراحی قالب وردپرس

نمایش صفحه بندی در وردپرس با WP Page Numbers

نمایش صفحه بندی در وردپرس با WP Page Numbers

نمایش صفحه بندی در وردپرس

وقتی تعداد مطالب یک سایت وردپرسی از تعداد خاصی بالاتر می رود، باید سایت را صفحه گذاری کرد تا سرعت لود صفحات بهتر شود ( از طریق کم کردن محتوای نمایشی در هر صفحه ) اما چطور سایت خود را صفحه گذاری کنیم؟

ابتدا باید تعداد مطالب نمایشی در هر صفحه را مشخص کنید. برای اینکار به بخش تنظیمات خواندن رفته و تعداد مطالب نمایشی در هر صفحه را مشخص کنید. سپس روی ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

اکثر قالب های وردپرسی خصوصا قالب های بخش قالب حرفه ای وردپرس بصورت پیشفرض صفحه بندی و شماره صفحات را در کد نویسی خود دارند اما اکثر قالب هایی که بصورت اختصاصی توسط طراحان برای یک سایت خاص طراحی می شود یا قالب های رایگان وردپرس صفحه بندی را بصورت پیشفرض ندارند. پس باید سراغ افزونه های نمایش صفحه بندی وردپرس رفته و ببینیم کدام یک برای ما مناسب تر هست.

از بین افزونه های وردپرسی ، wp page numbers را برای اینکار استفاده کردیم چون واقعا کارایی لازم را داشته و از نظر سئو و همچنین رابط کاربری ، رتبه بالایی را از آن خود کرده. پس شروع می کنیم به ساخت شماره صفحات سایت وردپرسیمان با استفاده از افزونه شماره صفحات وردپرس

آموزش نصب و استفاده از WP Page Numbers

ابتدا افزونه را دانلود و نصب کنید. آموزش نصب افزونه در وردپرس

حالا وارد پنل مدیریت وردپرس خود شده ، از بخش تنظیمات page numbers وارد بخش تنظیمات صفحه بندی سایتتان شوید.

تنظیمات افزونه wp page numbers

حالا می توانید تنظیمات دلخواه خود را اینجا وارد کنید.

پیشنهاد می کنم در بخش Settings – Text ابتدا متن های نمایشی را به زبان شیرین و گویای فارسی معنی کنید ?

حالا می توانید وارد بخش نمایش ویرایشگر شده و از فایل های index.php و archive.php و category.php و همچنین tag.php قبل از php finish while کد زیر را وارد کنید:

توجه داشته باشید در صورتی که فایل های archive.php و category.php و همچنین tag.php در قالب شما موجود نبود نیازی به وارد کردن کد در این فایلها نیست. کد را فقط در index.php وارد کنید.

با اینکار شماره صفحات در زیر آرشیو مطالب سایت شما نمایش داده می شود.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

رضا حسینی راد
از سال 86 در زمینه طراحی سایت ، سئو و وردپرس فعالیت می کنم.در حال حاضر مدیریت تیم میهن وردپرس رو بر عهده دارم و سعی می کنم هر روز مقالات و تجربیاتم در مورد وردپرس رو اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

  • instagram
  • فیسبوک
  • گوگل پلاس
  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس