طراحی قالب وردپرس

نمایش فیلد های سفارشی در وردپرس

نمایش فیلد های سفارشی در وردپرس

نمایش فیلد های سفارشی در وردپرس

نام دیگر فیلدهای سفارشی در وردپرس زمینه های دلخواه است. حال بسیاری از کاربران مبتدی با عبارت فیلد های سفارشی آشنا نیستند، در این آموزش شما را با این مفاهیم آشنا میکنم. فیلد های سفارشی نوعی از متادیتا meta-data هستند که با آنها میتوان پستها و صفحات خود را گسترش داد، میتوانید در پستها و صفحات سایت اطلاعات اضافی را در آخر محتوای سایت خود نمایش دهید. هر اطلاعات اضافی که اضافه میکنید در جدول wp_postmeta در دیتابیس ذخیره میشود. این اطلاعات اضافی متادیتا شناخته میشوند که شامل: تاریخ انقضا، نام نویسنده، کد محصول و …

به فرض مثال فیلدهای سئو که در آخر ویرایشگر نوشته یا پست وردپرس مشاهده میکنید مانند توضیحات متا، کلمات کلیدی متا فیلدهای سفارشی هستند. برای نمایش فیلد های سفارشی در هر نوشته، از تگ  ()the_meta استفاده کنید. و این تگ را در حلقه های loop قرار دهید.

تگ قالب به صورت خودکار کل متادیتا یا کد زیر را در استایل CSS به نام post-meta قرار میدهد.

key یا نام در تگ span به نام post-meta-key را میتوانید استایل دهی کنید. تمامی اینها در لیست نمایش داده شده است. سپس برای سفارش سازی، لیست post-meta، ویژگی ها را تغییر دهید و استایل دلخواه خود را  مانند زیر به کار ببرید.

اگر بخواهبد با نوع پست سفارشی یک فیلد سفارشی به نام support ایجاد کنید کد زیر را استفاده کنید.

متاباکس سفارشی 

متاباکس سفارشی یک واسط کاربری راحت تر برای افزودن فیلدهای سفارشی ( meta data) به پست ها و صفحات وردپرس شماست. برای اضافه کردن فیلد های سفارشی در وردپرس بدون نیاز به افزونه فقط کافی است به بخش ویرایشگر نوشته یا صفحه بروید و در بالا سمت چپ روی تنظیمات صفحه کلیک کنید و تیک چک باکش زمینه های دلخواه را بزنید.

سپس متا باکس زمینه های دلخواه در پایین صفحه اضافه شده است و نام و مقدار را مشخص کنید و روی دکمه افزودن زمینه دلخواه کلیک کنید.

در اصل باکس های ویرایشگر دسته ها، برچسب ها و تصویر شاخص متاباکس هستند. و متادیتا توسط نام و مقدار مدیریت شده اند، نام همان نام المنت متادیتا است و مفدار اطلاعاتی است که در لیست متادیتا در هر پست به صورت منحصر به فرد نمایان خواهد شد.

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

فاطمه همایون فاطمه همایون

ارشد فناوری اطلاعات،علاقه مند به طراحی وب،وردپرس،تجارت الکترونیک،عضو تیم میهن وردپرس