طراحی قالب وردپرس

چگونه میتوانیم در وردپرس با استفاده از افزونه و کد نویسی نوشته های تصادفی خود را به نمایش بگذاریم؟


چگونه میتوانیم در وردپرس با استفاده از افزونه و کد نویسی نوشته های تصادفی خود را به نمایش بگذاریم؟

12345

نوشته های تصادفی در وردپرس و نمایش آن

به نمایش گذاشتن در وردپرس منجربه این می شود که نوشته های قدیمی که در صفحه های اخر هستند شانس بیشتری برای به نمایش درامدن دارند که این باعث بهینه سازی سایت خواهد شد که دقیقا مطالب تصادفی برای بازدید کننده سایت شما هم جذابیت بیشتری را داراست به همین خاطر یکی از قسمت های های خوب سایت میتواند نمایش نوشته های تصادفی باشد که نظر ما این است که حتما استفاده کنید. اما…

در چه جایی و چگونه نوشته های تصادفی خود را به نمایش بگذارید؟

در وردپرس بصورت از قبل آماده شده نوشته های شما به ترتیب از جدیدترین نوشته تا قدیمی ترین نوشته به نمایش گذاشته می شود که منجر به این می شود که بازدیدکنندگان صرفا آخرین نوشته های شما را ببینند.

به همین خاطر امکان دارد اکثر کابران شما نتوانند نوشته های گذشته شما را مشاهده کنند، مخصوصا اگر شما دارای نوشته های زیادی در سایت خود دارید اکثر نوشته های قدیمی شما از دید کاربران پنهان می ماند.

یکی از راه ها برای غلبه بر این مشکل، دادن لینک داخلی به نوشته های گذشته است. لینک دادن به یک مطلب قدیمی در نوشته های جدید به کاربران کمک می کند تا نوشته موردنظرتان را ببیند. این کار  باعث دیدع شدن بیشتر صفحات سایت شما و بهبود سئوی سایت شما نیز خواهد شد.

راه دیگر این است که، نمایش نوشته های تصادفی در سایدبار سایت است. به این ترتیب بازدیدکنندگان سایت شما موفق به باردید نوشته های قدیمی تر و پنهان سایت می شوند.با توضیحات بالا ، ببینیم چطور می توانیم مطالب تصادفی خود را نمایش دهیم.

روش اول: به نمایش گذاشتن نوشته های تصادفی در وردپرس با افزونه

این روش آسانتر است و پیشنهاد می کنیم از این راه استفاده کنید.اولین کار این است که افزونه Advanced Random Posts Widget را از مخزن وردپرس دریافت و نصب کنید

پس از فعال کردن افزونه الزامی است تا در منوی مدیریت وردپرس خود به بخش نمایشافزونه ها بروید. در لیست افزونه های موجود، افزونه ی جدیدی با نام   Random Posts را می بینید. شما باید این افزونه را به قسمت سایدبار اضافه کنید.

حالا قادر خواهید بود تنظیمات مربوط به افزونه را مشاهده کنید.تنظیمات پیش فرض افزونه برای بیشتر وبسایت ها مناسب است. فقط کافیست دکمه ذخیره را کلیک کنید.

نوشته های تصادفی در وردپرس و نمایش دادن آن

افزونه بالا، با تنظیمات متنوع خود،بسیار قدرتمند و مفید است.شما می توانید انواع نوشته ها،نمایش خلاصه مطلب،نمایش تصویر شاخص و حالت جلوگیری از نمایش نوشته هایی که نمی خواهید یا درج مطالب با دسته بندی ها و برچسبهای خاص را نمایش دهید.

برای کاربران حرفه ای تر، افزونه، قابلیتهای اضافه کردن کدهای دلخواه HTML  قبل و بعدِ افزونه و همچنین،دادن جلوه های دلخواه با CSS  را هم دارد. فراموش نکنید که باید دکمه ذخیره را برای اعمال تنظیمات افزونه کلیک کنید. پس از این مراحل، می توانید سایت خود را با نمایش نوشته های تصادفی در سایدبار آن مشاهده کنید.

نوشته های تصادفی در وردپرس و قرار دادن آن

روش دوم:به نمایش گذاشتن نوشته های تصادفی در وردپرس با کدنویسی

در استفاده از این راه، لازم است تا کدهایی را در قالب وردپرس خود قرار بدهید.

برای شروع  در این روش قرار دادن کد زیر در فایل functions.php قالب سایت است.

نوشته های تصادفی در وردپرس با کد نویسی

این کد به سادگی، تابعی را به وجود می آورد که پنج نوشته ی تصادفی را به نمایش می گذارد.این کد، یک کد کوتاه(shortcode) هم ایجاد می کند که با آن می توانید در قسمت از سایتتان قرار دهید و نوشته تصادفی در وردپرس خود را به نمایش بگذارید.

در پایان، شورتکد شما برای اجرا در ابزارکهای وردپرس فعال می شود. حالا شما خواهید توانست با استفاده از شورتکد [wpm-random-posts] در داخل قالب، نوشته ها، برگه ها و متن های تصادفی خود را به نمایش بگذارید.

به امید اینکه این نوشته در مورد به نمایش گذاشتن  نوشته های تصادفی در وردپرس به شما بازدید کننده عزیز کمک لازم را کرده باشد.

منبع: بک لینک

مرجع : سزار
لینک کوتاه : http://www.3zar.ir/?p=26451
نوشته های تصادفی نوشته های قدیمی وردپرس ۱۳۹۷-۰۶-۲۵

جوابی بنویسید جواب را باطل کن

  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس