طراحی قالب وردپرس

چگونه میتوانیم در وردپرس فایل های چند رسانه ای را با افزونه ها پنهان کنیم؟


چگونه میتوانیم در وردپرس فایل های چند رسانه ای را با افزونه ها پنهان کنیم؟

12345

پنهان کردن فایل های چند رسانه ای خاص در وردپرس با افزونه ها

شاید گاهی پیش آمده باشد که  خواسته باشید قابلیت دسترسی یک نوشته خاص رو برای همه نخواهید بدهید. برا یانجام این عمل وردپرس روش های ساده ای مثل گذاشتن کلمه عبور روی نوشته ها رو امکانش رو فراهم کرده است. اما این روش دارای معیایبی هم هست و در صورتی که شما در نوشته عکس یا ویدئویی به کار برده باشید کاربران خواهند توانست با رفتن به صفحه مربوط به فایل های چند رسانه ای به آنها دسترسی داشته باشند.

در ادامه نوشته به شما می گوییم که چگونه این صفحات را فقط با یک خط کد یا نصب یک افزونه غیر فعال کنید.

پنهان کردن فایل های چندرسانه ای با استفاده از کد:

اگر یک ویرایشگر متن برروی سیستم خود دارید و قابلیت دسترسی به FTP سایت خود دارید خواهید توانست به راحتی و فقط با یک خط کد این مخفی سازی  می توانید انجام دهید.

برای همین شما باید از child theme ها بهره بگیرید برای انجام این عمل دو فایل با نام های image و video با فرمت php ایجاد کنید.

(در پابان دو فایل مثلimage.php و video.php ) باید داشته باشید.

سپس بعد از اتمام ساخت فایل ها این فایل ها را با ویرایشگر متنی که در سیستم دارید باز کنید و تک خط کد زیر را در آنها کپی و ذخیره کنید.

?php wp_redirect(get_permalink($post-post_parent)) ; ?

بدین ترتیب تنها کاری که باید انجام بدهید این می باشد که این دو فایل را به درون پوشه قالبی که برروی سایت شما فعال می باشد منتقل کنید.

بعد از اتمام این موارد هر زمان کاربری بخواهد به صفحه مربوط به یک تصویر برود به جای آن به صفحه مطلبی که تصویر در آن بکار رفته شده منتقل می شود. ولی اگر به FTP دسترسی ندارید یا تجربه این عمل را نداشته اید روش دیگری هم وجود دارد و آن هم نصب افزونه می باشد.

پنهان کردن فایل های چند رسانه ای خاص

پنهان کردن فایل های چند رسانه ای در وردپرس با افزونه:

برای این عمل لازم است افزونه Attachment Pages Redirect را از مخزن وردپرس دریافت و درون سایت خود نصب و فعال کنید.

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه همه صفحاتی که به تصویر ربط دارد به صورت ریدایرکت ۳۰۱ (دائمی) به صفحه نوشته ای که در آن بکار رفته است انتقال خواهد یافت و اگر تصویر به نوشته خاصی مربوط باشد آنرا به صورت ریدایرکت ۳۰۲ (موقت) به صفحه اصلی سایت انتقال می دهد. این افزونه قسمت تنظیمات ندارد و بعد از نصب و فعال سازی شروع به فعالیت خود میکند.

لینک افزونه Attachment Pages Redirect در مخزن وردپرس

درصورتی که بتوانید شما این مخفی سازی را انجام دهید و حتی نوشته خود را با رمز امن کنید باز هم امکان درز کردن تصاویر و ویدئوهایی که در نوشته های  شما است وجود خواهد داشت.

راه هایی هست که شما قادر خواهید با استفاده از جاوااسکریپت و یا با بکارگیری از سرور دسترسی مستقیم به فایل ها و تصاویر و دانلود آنها را بگیرید. ولی باز هم نرم افزار ها و راههایی مانند نرم افزار های ضبط تصویر از صفحه دسکتاپ و… هستند که کاربر خواهد توانست با بکارگیری آن تصاویر و ویدئو های موجود در نوشته شما را ذخیره کند و بازنشر دهد.

هیچ روش صد در صدی برای جلوگیری از این مقوله وجود ندارد. اما شما با استفاده از این روش می توانید جلوی تعداد زیادی از کاربران که قصد بازنشر تصاویر و یا ویدئو های شما را دارند بگیرید و دسترسی عموم را به این موارد ببندید و درصد درز این مطالب را کمتر کنید.

منبع: سزار

مرجع : سزار
لینک کوتاه : http://www.3zar.ir/?p=26505
فایل های چند رسانه ای ۱۳۹۷-۰۷-۰۵

جوابی بنویسید جواب را باطل کن

  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس