طراحی قالب وردپرس

کدام صفحات باید follow و کدام یک باید nofollow شوند ؟ – سئو

با سلام خدمت دوستان عزیز امروز مطلب آموزشی در بخش سئو برای شما عزیزان داریم که عنوان مطلب کدام صفحات باید follow و کدام یک باید nofollow شوند ، میباشد . همانطور که میدانید این یکی از بحث هایی است که در سئو شما مطرح شده و بسیار کاربردی است پس حتما از این مطلب استفاده کافی رو ببرید .

کدام صفحات باید follow و کدام یک باید nofollow شوند ؟ – سئو

بعضی از صفحات به منظور خاصی آماده شده اند . هدف آنها بودن در رنکینگ موتورهای جستجو نمیباشد . به همین دلیل نیازی بر بودن آنها در موتور جستجو و دسترسی از طریق موتور جستجوگر به آنها وجود ندارد . به صورت معمول شما در صفحات و لینک ها با عبارت follow و nofollow آشنایی دارید . follow به این معنی است که موتور جستجو میتواند دسترسی به صفحه و لینک داشته باشد و آن را دنبال کند و در طرف دیگر قضیه nofollow برعکس آن است .

کدام صفحات باید follow و کدام یک باید nofollow شوند

کدام صفحات باید follow و کدام یک باید nofollow شوند

به صورت کوتاه اگر بخواهیم برای شما توضیح دهیم در کد نویسی صفحات عبارتی تحت عنوان زیر مشاهده خواهید کرد :

مقدار value1 و value2 در پیشفرض به صورت index و follow تعریف شده است . به این معنی که صفحه میتواند در موتور های جستجو ایندکس شده و لینک های آن توسط موتور جستجو دنبال شود .

اگر مقادیر نامبرده noindex و nofollow باشد یعنی موتورهای جستجو این اجازه را ندارند که صفحه را ایندکس کنند و لینک ها توسط خزنده های موتور جستجو دنبال نخواهد شد .

صفحاتی که ممکن است شما نخواهید ایندکس شود 

  • صفحه آرشیو نویسنده در سایت هایی با یک نویسنده 

اگر سایت شما یک نویسنده دارد مطمئنا صفحه بلاگ شما با صفحه آرشیو نویسنده شما یکی خواهد شد .

  • نوع نوشته سفارشی

بعضی اوقات یک طراح یا افزونه یک نوع نوشته سفارشی برای سایت شما فعال میکند که شما ممکن است نخواهید آن را ایندکس کنید .

  • صفحه تشکر

هدف صفحه تشکر چیزی جز تشکر کردن از بازدیدکنندگان سایت شما ندارد پس نیازی ندارد که ایندکس شود .

  • صفحات مدیریت و ورود

نیازی نیست و کلا جالب نیست که صفحات مدیریت توسط موتور جستجو ایندکس شود . این مسئله همچنین برای صفحه ورود نیز صدق میکند .

  • نتایج جستجوی داخلی

این صفحات نیز مانند موتورهای جستجو و گوگل میخواهند کاربر و بازدیدکننده رو به نتیجه برسونند پس باز هم نیاز نیست ایندکس شوند ، اما لینک های موجود در آن میتواند دنبال شود . پس بهتر است به صورت زیر تعریف شود :

امیدواریم که از این مطلب کدام صفحات باید follow و کدام یک باید nofollow شوند ، استفاده کافی و لازم رو برده باشید .

 

  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس