طراحی قالب وردپرس

یادگیری زبان برنامه نویسی جدید

هر روز زبان های برنامه نویسی جدیدی خلق می شوند. Go, Kotlin, Elixir و … طی کردن مسیر یادگیری می تواند سخت و طاقت فرسا باشد، اما نکاتی هست که به شما در یادگیری برنامه نویسی کمک می کند.

می توانید با انجام بعضی کارها سرعت یادگیری خود را افزایش داده و به زبان یا فریم ورک مورد نظر خود مسلط تر شوید.

تعداد زیاد زبان های برنامه نویسی

اول به زبان مسلط شوید سپس فریم ورک ها را یاد بگیرید

بعضی ها بدون این که زبان را یاد بگیرند سراغ فریم ورک ها می روند. مثلا Ruby on Rails را یاد می گیرند بدون این که به Ruby مسلط شوند. این روش می تواند بعدا مشکل ساز شود و سرعت شما را کاهش دهد.

مسئله های برنامه نویسی را حل کنید

وبسایت های زیادی هستند که با حل مسائل و چالش هایی که قرار دادند، می توانند به شما کمک کنند تا به زبان مورد نظر خود مسلط شوید. مانند HackerRank و Project Euler. با این کار با syntax، کتابخانه ها و منطق زبان بیشتر آشنا می شوید.

از StackOverflow و Code Review استفاده کنید

هنگام حل مسائل برنامه نویسی با مشکلاتی رو به رو می شوید. برای حل آنها، می توانید از StackOverflow استفاده کنید، وبسایتی که نیاز به معرفی ندارد.

Code Review هم وبسایتی است که با استفاده از آن می توانید کد خود را به اشتراک گذاشته و از نظرات برنامه نویس های حرفه ای استفاده کنید.

هر چقدر می توانید کد های دیگران را بررسی کنید

Github برای یادگیری ضروری است! در آنجا پروژه هایی که به زبان مورد نظرتان نوشته شده را پیدا کنید تا با خواندنشان درک بهتری از آن زبان پیدا کنید. اگر هم بتوانید در پروژه هایی به آن زبان مشارکت کنید کمک بزرگی به یادگیری شما می کند.

متناسب با زبان جدید برنامه نویسی کنید

برخلاف زمانی که برای اولین بار یادگیری برنامه نویسی را شروع کردید، هنگام یادگیری یک زبان جدید این امکان وجود دارد که از تجربه خود در زبان های قبلی استفاده کنید و دانش خود را از زبان قبل به زبان جدید منتقل کنید. در حالی که این راه خوبی است برای یادگیری زبان جدید اما برای تسلط کامل به زبان این کار کافی نیست، چون یاد نمی گیرید متناسب با زبان جدید برنامه نویسی انجام دهید. به دو مثال زیر توجه کنید:

پایتون (استفاده از تجربه C#)

def matrixOfFloats(matrixOfAnything):

n = len(matrixOfAnything)

n_i = len(matrixOfAnything[0])

newMatrixOfFloats = []

for i in xrange(0, n):

row = []

for j in xrange(0, n_i):

row.append(float(matrixOfAnything[i][j]))

newMatrixOfFloats.append(row)

return newMatrixOfFloats

پایتون:

def matrixOfFloats(matrixOfAnything):

return [[float(a_ij) for a_ij in a_i]

for a_i in matrixOfAnything]

برای یادگیری کدنویسی متناسب با زبان جدید باید کدهایی که توسط حرفه ای ها نوشته شده را بررسی کنید.

پروژه انجام دهید

این مهمترین قسمت است. ساختن برنامه و پروژه هدف اصلی یادگیری زبان برنامه نویسی می باشد.انجام یک پروژه هر چند کوچک به تثبیت مفاهیمی که یاد گرفته اید کمک می کنند و همچنین باعث می شود نقاط ضعف خود را پیدا کنید. ساختن یک برنامه یادگیری شما را ارتقا می دهد.

تسلیم نشوید

یادگیری زبان جدید و در کل یادگیری برنامه نویسی می تواند واقعا دشوار باشد. نیازمند زمان و تمرکز است. تسلیم نشوید چون احتمالا از آنچه فکر می کنید به هدفتان نزدیک تر هستید. اگر یادگیریتان متوقف شده از دیگران کمک بگیرید. همچنین منابع زیادی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید دوباره ادامه دهید.

 

  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس