طراحی قالب وردپرس

yoast 8.2 و باز هم گوتنبرگ !

yoast 8.2 گوتنبرگ

yoast 8.2 منتشر شد و تغییراتی در این افزونه که عمدتا مربوط به گوتنبرگ میباشد ایجاد شد . وردپرس در نسخه ۵ خود قرار است ویرایشگر گوتنبرگ را جایگزین ویرایشگر کلاسیک خود کند و اکثر سازندگان افزونه ها در حال آماده سازی افزونه خود برای استفاده از این ویرایشگر میباشند . در همین بین افزونه سئو پر طرفدار yoast نیز شدیدا در حال سازگاری افزونه خود برای گوتنبرگ میباشد . جدیدا نسخه ۸.۲ این افزونه منتشر شده و تغییراتی در این افزونه اعمال شده است .

yoast 8.2 و باز هم گوتنبرگ !

اگر شما وردپرس کار هستید خیلی بعید است اسم گوتنبرگ را نشنیده باشید . در ادامه ما به ویژگی ها و تغییرات جدید در نسخه ۸.۲ yoast میپردازیم .

 

  • افزودن داده ساختاری به صورت خودکار در گوتنبرگ

ساختار داده مهمترین و اما سخت ترین قسمت درون سازی برای گوتنبرگ میباشد . با افزودن ساختار های مربوط به اسکیما (Schema.org) شما به موتورهای جستجو اعلام میکنید در صفحه خود دقیقا چه چیزی قرار دارد . اکثر کاربران از طراحان و توسعه دهندگان درخواست میکنند تا با افزودن کد نویسی به صورت دستی این ساختار را به سایتشان اضافه کند . در نسخه جدید افزونه yoast با استفاده از بلاک محتوا ساختار داده را به صورت خودکار برای شما ایجاد میکند . این دو محتوای بلاک به نام های How-To و FAQ است . اگر شما صفحه سئوالات متداول در سایت خود دارید میتوانید آن را در گوتنبرگ ایجاد کنید . yoast به صورت خودکار آن سئوالات را با استفاده از بلاک های محتوا به اسکیما اضافه میکند .

 

ساختار داده How-To یکی از ویژگی های جدید اسکیما  (Schema) میباشد . شما با استفاده از این ساختار داده میتوانید به راحتی مقالاتی که به صورت آموزش و یا سئوالی است را به سایت خود اضافه کنید . برای انجام این کار از طریق yoast 8.2 وارد سایت خود شوید .

  • ساختار داده خود را برای How-To انتخاب کنید .
  • توضیحات خود را برای این قسمت بنویسید .
  • زمانی که برای انجام How-To نیاز است را بنویسید .
  • عنوان اولین قسمت را وارد کنید .
  • متن توضیح و پشتیبانی برای گام اول را وارد کنید .
  • اگر لازم بود تصویری از طریق افزودن تصویر اضافه کنید .
  • اگر میخواهید گام جدیدی اضافه کنید بر روی افزودن گام Add Step کلیک کنید .
  • از گزینه افزودن گام Insert Step برای افزودن گام بین گام های موجود استفاده کنید .
  • کارتان تمام شده ؟ آن را ذخیره کنید !

 

yoast 8.2 و باز هم گوتنبرگ !

yoast 8.2 و باز هم گوتنبرگ !

 

تصویر بالا ساختار داده ایجاد شده به صورت آزمایشی برای آموزش نصب افزونه yoast premium میباشد . به غیر از این ساختار ، تغییرات برای Local Seo و FAQ نیز امکان تنظیم وجود دارد . در این نسخه برخی از مشکلات گزارش شده در نسخه های قبلی نیز رفع شده است . امیدواریم که از این آموزش استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

  
اگر نیاز به سئو و بهینه سازی قالب وردپرس دارید طراح وردپرس می تواند این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد، کافیست از قسمت سفارش طراحی قالب وردپرس سفارش خود را ثبت نمایید.طراح وردپرس علاوه بر طراحی پوسته وردپرس ، قالب شرکتی وردپرس نیز طراحی می کند.
سفارش طراحی قالب وردپرس